מנהל תיקי השקעות

ב- 99% מהמקרים, כנראה שנצליח להוזיל לכם עלויות.. רוצים? השאירו פרטים

האנשים שעובדים בשוק ההון מתחלקים לתפקידים שונים, כאשר כל אחד מהם עוסק בתחום אחר אם כי באותה מסגרת כללית.

מנהל תיקי השקעות בעל השכלה פיננסית הוא האדם שאמון על ניהול תיק ההשקעות שלכם, הוא יהיה מצויד ברישיון מטעם הרשות לניירות ערך ויבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר.

תפקידו העיקרי של מנהל התיק הוא ללמוד להבין ולהכיר אתכם לעומק כך שבמשך הזמן הוא ידע טוב יותר באלו פעולות לנקוט כך שהן יתאימו לאופי שלכם ולא יגרמו לחיכוכים מיותרים.

על מנהל תיקי השקעות מוטלת האחריות לחקור מה הם המשאבים הכלכליים של הלקוח, לבחון את החשבונות והחסכונות שלו ולהביא בחשבון גם אירועי עבר כמו הלוואות או חובות. בנוסף לכך, יהיה על מנהל התיקים להבין מה היחס שלכם לשוק תנודתי והאם אתם מבינים את הקשר שקיים בין לקיחת סיכונים בתיק לבין הרווח והתשואה שצפויים.

מנהל תיק השקעות הוא לא יועץ

כל מי שמנהל חשבון בנק בוודאי מכיר את האפשרות להתייעצות עם יועץ השקעות בכיר. תפקיד זה הוא אמנם חשוב ומאתגר, אך אין כל קשר בינו לבין תפקידו של מנהל התיק. היועץ יוכל לספק טיפים שונים ללקוחות, להעביר להם מידע חשוב ולדאוג שהם יכירו את האפשרויות השונות שבהן ניתן לפעול.

מנהל תיקי השקעות הוא בעל הרשאה לבצע פעולות בתיק ולמעשה הוא יתפקד בתור זה שיפעיל את התיק, ימכור ויקנה מניות וינהיג את ההחלטות שעשויות להניב רווחים.

זו גם הסיבה שיהיה עליו להכיר לעומק את הלקוח שלו, את הרצונות וצרכים שלו ולפעול על פיהם על פי המדיניות שנקבעה מראש. כל פעולה תתבצע רק לאחר אפיון מקיף של כל הצרכים.

את מנהל ההשקעות תפגשו לאחר שכבר ביצעתם השוואות בין בתי השקעות שונים ובחרתם מנהל השקעות מתאים.

כעת יהיה עליכם להיפגש לשיחת היכרות שבמהלכה יבין וילמד מנהל ההשקעות מהם המטרות והיעדים שלכם. לדוגמה, אם מדובר על השקעה לטווח קצר כמו חיסכון ללימודים או דירה, או שאולי אתם מעוניינים להשקיע לטווח ארוך – למשל למטרת פנסיה בתנאים ראויים.

סגנון ההשקעה שלכם עם תיקי השקעות

לכל אדם יש דרישות וצרכים משלו, בייחוד כאשר מדובר בתיק השקעות, ועל מנהל תיקי השקעות להתאים את התוכנית ללקוח שלו. ישנם משקיעים שמעוניינים להשיג תשואה גבוהה ואפילו יסכימו לקחת סיכונים שונים על מנת להגיע לתוצאה. אחרים לא ייקחו סיכונים מיותרים ויעדיפו לקבל תשואה נמוכה לאורך זמן.

שיחת ההיכרות עם מנהל ההשקעות שלכם תסתיים בחתימה על הסכמים שונים. לאחר מכן יפתח חשבון בנק שישמש את תיק ההשקעות שלכם, מה שאומר שהכסף ינוהל בחשבון נפרד ולא בחשבון של בית ההשקעות.

לאחר סיום כל הפרוצדורות והבירוקרטיה, יוכל המנהל להתחיל לבצע פעולות בתיק שלכם. את ההשקעות מבצע המנהל על פי קריטריונים שונים שכוללים את היכולת הכספית שלכם מול המדיניות של בית ההשקעות שבו הוא מועסק.

על המדיניות ניתן ללמוד באתר האינטרנט של בית ההשקעות, ובנוסף לכך, מדי כמה זמן נשלחות הודעות שמעדכנות את הלקוחות בנעשה. מנהל ותיק יודע לעשות שימוש בידע ובניסיון שהוא רכש במהלך שנות עבודתו וייעזר גם במחלקת המחקר של בית ההשקעות שבו הוא עובד.

לא בכל בית השקעות קיימת מחלקת מחקר ומומלץ לבדוק זאת מראש. מחלקה מסוג זה תסייע למנהלים להכיר את המגמות בשוק ההון ולאפשר להם להתגונן מראש לכל טלטלה או משבר כלכלי.

איך לבחור מנהל תיקי השקעות?

ישנם כמה גורמים שעליהם נסתמך בבואנו לבחור את מנהל ההשקעות שלנו.

מומלץ לעבוד על פי הרשימה וכך להגיע לתוצאות הטובות ויעילות ביותר:

ניסיון וותק במקצוע הם בעלי חשיבות גבוהה במיוחד, וכדאי לבחור גוף פיננסי מוביל ומוכר במשק. היות שמדובר על שוק פעיל ודינמי, ניתן לשער שיהיו בו מצבים רבים ומגוונים כאשר כל סיטואציה תדרוש סוג אחר של התמודדות.

מנהל תיקי השקעות וותיק ידע לצפות מהלכים שונים ולהגיב להם בטרם יגרם נזק להשקעות שלכם. בנוסף לכך, מנהל כזה יכיר פתרונות יצירתיים שונים שיתאימו לאתגרים בשוק ההון. מנהל שחווה מצבי שוק שונים יתנהל בצורה חכמה גם כאשר המצב הוא לא יציב וזאת מבלי לבצע טעויות שינבעו מלחץ.

מומחיות ומיומנות גם הן תכונות חשובות מאוד ובחירה במנהל מקצועי תהיה חכמה מאוד.

מנהל מסוג זה לא יזניח אתכם לרגע ויהיה כל העת עם האצבע על הדופק, כך שכל שינוי ילווה בהחלטות מתאימות. קבלה של החלטות בזמן אמת היא קריטית ועשויה לקבוע את גורלו של התיק שלכם. אמנם לא תמיד יש צורך בתגובה מהירה, אך לעתים היא זו שתציל את ההשקעה שלכם.

כדאי שהקשר עם מנהל התיק יהיה טוב. מנהל מקצועי זמין לכל שאלה שלכם ונכון להעניק לכם שירות איכותי.

כמה ניהול תיקי השקעות עולה?

ישנם דמי ניהול שונים שיהיה עליכם לשלם על מנת לקבל את השירותים כגון עלות קניה או מכירה וגם דמי שמירה שבית ההשקעות גובה בעבור ניהול התיק. לא מומלץ לבחור דווקא במקום שגובה דמי ניהול נמוכים שעלולים להעיד על חוסר ניסיון של מנהל ההשקעות.

ב- 99% מהמקרים, כנראה שנצליח להוזיל לכם עלויות.. רוצים? השאירו פרטים

רוצים להגיב?

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email

כתיבת תגובה