סוגי קרנות נאמנות

ב- 99% מהמקרים, כנראה שנצליח להוזיל לכם עלויות.. רוצים? השאירו פרטים

הגדרה : קרן נאמנות היא הזדמנות שמסכמת את ההון המוגבל של משקיעים קטנים שונים להשקיע באפשרויות השקעה שונות כמו מניות , אגרות חוב, מזומנים ומכשירי שוק אחרים. משקיע יכול להשקיע את כל הסכום בסכום חד פעמי או יכול לבחור בתוכנית השקעה שיטתית (SIP) בה הוא יכול לתרום בסכום מועט בכל חודש, לאורך תקופת ההעסקה שלו.

 
 

 

ישנם סוגים רבים של קרנות נאמנות העומדות לרשות המשקיעים כדי לבחור. יועץ של קרנות נאמנות מתכנן עבור הלקוח שלו תיק מתאים, תוך התחשבות בגילו, ההכנסה, המטרה הפיננסית, יכולת נטילת הסיכון וכו ‘של המשקיע.

 

הסוגים השונים של קרנות נאמנות מאפשרים ליועצי קרנות הנאמנות לתכנן ולהשקיע את הונו של הלקוח באפשרות המתאימה ביותר. או נוטים ליצור תערובת של שני סוגים או יותר של קרנות כדי לפתור את מטרת ההשקעה של המשקיע. Mutual Fund Types

 

ניתן לסווג את קרנות הנאמנות על בסיס מטרתן, גמישותן, מעורבות הסיכון, ההרכב ומאפיינים אחרים.

 

תוכן: סוגי קרנות נאמנות

 

   

 1. בהתבסס על יעדי השקעה
 2.  

 3. מבוסס על מבנה
 4.  

 5. מבוסס על סיכון
 6.  

 7. מבוסס על מחלקת נכסים
 8.  

 9. קרנות נאמנות מתמחות
 10.  

 11. מונחים קשורים
 12.  

 

 

בהתבסס על יעדי השקעה

 

מה המטרה של השקעה בקרנות נאמנות? מה המטרה לטווח הקצר של המשקיע? מה המטרה לטווח הארוך של המשקיע?

 

על מנהל הקרן להיות התשובות לכל השאלות הללו. לפיכך, על סמך הסיבות להקמת קרן נאמנות, אנו יכולים לחלק אותה לסוגים הבאים: Mutual Fund Type Based on Investment Goals

 

קרנות צמיחה : הקרנות שמשקיעות בעיקר בשוק המניות או בקטעים המשגשגים, הכוללות גורם בסיכון גבוה ומניבות תשואה הוגנת מכונות קרנות צמיחה.

 
 

 

קרנות נזילות : קרנות אלה הכניסו כסף למכשירי שוק וחוב כסף לתקופה קצרה בדרך כלל פחות מ- 91 יום. ה- NAV נקבע לפי ערכו במשך 365 יום (כולל גם ימי ראשון) ושווי ההשקעה נע בסכום של 10 לאקים.

 

קרנות הכנסה : כפי שהשם מרמז, קרנות אלה מודאגות יותר מהתשואות היציבות ומכאן שהן משקיעות במגוון קרנות חוב כמו תקליטורים, אג”ח, FMPs וכו ‘. אלה מתאימים ביותר למשקיעים הנמנעים מנטילת סיכון גבוה.

 

כספים לחיסכון במיסים : אלה מכונים בדרך כלל תוכנית חיסכון צמוד הון (ELSS). זה מספק יתרון כפול של ייצור עושר יחד עם הטבת חסכון במס למשקיע. זוהי אפשרות השקעה רצויה לעובדים שכירים ומשלמי מס הכנסה.

 

קרנות פנסיה : תוכניות החיסכון לפרישה המציעות הטבות לאחר הכנסה או הכנסה למשקיעים רשומות תחת קרנות הפנסיה. קרנות אלה כוללות קופת גמל לעובדים (EPF) , קופת גמל ציבורית (PPF) ותוכניות פנסיה שונות אחרות המוצעות על ידי בנקים וחברות ביטוח.

 

 

מבוסס על מבנה

 

הגמישות בקנייה ומכירה של קרנות נאמנות על ידי המשקיעים קובעת גם את סוגיה. על בסיס זה ניתן לחלק קרנות נאמנות לשלוש הקטגוריות הבאות: Mutual Fund Type Based on Structure

 

קרנות סגורות : קרנות אלה מוצעות בדרך כלל פעם אחת באמצעות הצעה חדשה לקרן (NFO), תוך הצבת תאריך יעד לרכישת יחידותיה. לא ניתן למכור אותו לפני תקופת הבגרות המוגדרת מראש, כלומר שלוש שנים, חמש שנים, שבע שנים וכו ‘

 

קרנות פתוחות : אלה קרנות הנאמנות הרגילות כמו SIP בהן המשקיעים חופשיים להיכנס לשוק, ניתן לבצע סחר רגיל בכספים. המשקיעים יכולים אפילו לצאת מהשוק מתי שהם רוצים. שווי הנכסים הנקי (NAV) של הקרנות ממשיך להשתנות ללא הרף, ו- AMCs אלה יכולים גם להפסיק לקלוט משקיעים חדשים בזמן שנוח להם.

 
 

 

קרנות רווח : קרנות ההפוגה הן השילוב של שני סוגים של קרנות נאמנות, קרנות סגורות וקרנות פתוחות. ניתן לסחור בחופשיות לתקופה מוגבלת שמעבר לה הם הופכים לקרנות סגורות לתקופה שהוגדרה.

 

 

מבוסס על סיכון

 

היסוד הפשוט של כל השקעה הוא סיכון גבוה פירושו יותר תשואה ופחות סיכון פירושו ביצועים נמוכים.

 

על סמך ההצהרה שלעיל, ניתן לסווג קרנות נאמנות לארבעת הסוגים הבאים: Mutual Fund Type Based on Risk

 

קרנות בסיכון גבוה : הקרנות שנחשפות באופן משמעותי לתנודתיות בשוק נקראות קרנות בסיכון גבוה. קרנות כאלה מתאימות למשקיעים צעירים המכוונים לתשואה גבוהה אך דורשים מעקב שוטף. העליות עשויות לנוע בין 15% ל 30%.

 

קרנות סיכון בינוניות : כאשר לקרנות יש תערובת של חובות כמו גם קרנות מניות המספקות תשואה מאוזנת של 9-12% וכרוכות בסיכון בינוני, נקראות קרנות בסיכון בינוני.

 

קרנות בסיכון נמוך : הקרנות הנזילות או קרנות הארביטראז ‘שמחזיקות פחות סיכון ומניבות תשואות של עד 6-8% נחשבות לקרנות בסיכון נמוך. קרנות אלה מתאימות בזמן תנאי שוק לא טובים, כמו מיתון, דיכאון, משבר וכו ‘.

 

קרנות בסיכון נמוך מאוד : קרנות אלה מתאימות ביותר לעמוד ביעדי המשקיעים לטווח הקצר. הסכום מושקע בקרנות אולטרה לטווח הקצר שממקדות אפילו פחות מ- 6%.

 

 

מבוסס על מחלקת נכסים

 

כפי שכבר ידוע כי ה- AMC מגוונת את כספי הלקוח לתכניות השקעה ואופציות שונות. עלינו להבין שהם עומדים בקריטריונים או סדר יום מסוים, על בסיסם הם מחליטים את קטגוריית ההשקעה שלהם.

 

ניתן להבין טוב יותר את הקטגוריות הללו על ידי מעבר לסוגים הבאים של קרנות נאמנות: Mutual Fund Type Based on Asset Class

 

קרנות חובות : הכספים המאגדים את הכסף לניירות ערך קבועים כמו אג”ח, אגרות חוב, תוכניות לפדיון קבוע (FMP), תעודת פיקדונות (תקליטורים) ושטרות אוצר. קרנות אלה מייצרות תשואה קבועה בצורה של ריבית בה קבוע שיעור הריבית ומועד הפדיון.

 

קרנות הון : קרנות המניות משקיעות בעיקר את הכספים בשוק המניות, כלומר במניות של חברות שונות. קרנות אלה נחשבות לקרנות בסיכון גבוה או לקרנות צמיחה והן תנודתיות מאוד.

 

קרנות היברידיות : הקרנות המשקיעות את הכסף בהון וגם בחובות נקראות קרנות היברידיות כדי להניב תשואה ממוצעת בסיכון בינוני. אלה מתחלקים לקרן המאוזנת ולתכנית ההכנסה החודשית.

 

קרן המאזן מורכבת מכספי מניות רבים יותר ופחות קרנות חוב. תוכנית ההכנסה החודשית כוללת פחות קרנות מניות ויותר קרנות חוב.

 

קרנות שוק הכסף : קרנות אלה מתמקדות בניירות ערך בשוק הכסף שהונפקו על ידי הממשלה, התאגידים או הבנקים. זה כולל שטרות אוצר, תעודת פיקדונות, אגרות חוב וכלים אחרים בשוק הכסף. אלה פחות מסוכנים ומספקים תשואות קבועות בצורה של ריבית ודיבידנד.

 

 

קרנות נאמנות מתמחות

 

ישנן קרנות מסוימות שניתן להבחין בהן במאפייניהן הייחודיים. חלקם מוסברים בפרטים הבאים: Specialized Mutual Funds

 

קרנות מגזר : הקרנות המתמקדות בקרנות ההון של מגזר מסוים מכונות קרנות המגזר. קרנות אלה זקוקות לתצפית מדוקדקת וסדירה ולפעולה מיידית בכדי להשיג תשואה גבוהה ולהימנע מהפסדים.

 

קרנות נדל”ן : קרנות אלה נוטות להשקיע בפרויקטים של נדל”ן של חברות נדל”ן מבוססות לטווח הארוך. לפיכך, היא מנטרלת את הסיכון ומפחיתה את הרשמיות החוקיות, שאינן גבוהות יותר בעת רכישת נכס.

 

קרנות הקצאת נכסים : דומה לקרנות היברידיות, אך הן מאורגנות יותר; קרן הקצאת הנכסים כוללת מגוון קרנות הון, חוב ויתר יחס ביחס מושלם. זה דורש ניסיון וידע רב במגמות השוק.

 

קרנות הפוכות / ממונפות : הקרנות העוקבות ומשקיעות במצב השוק לרעה מכונה קרנות ממונפות. הנה, מנהל הקרן מוכר את המניות כשהשוק נופל לרכוש אותן מחדש במחיר הנמוך ביותר. המטרה העיקרית היא להחזיק במניות אלה עד שהמחירים יעלו אפילו גבוה מבעבר.

 

קרנות אינדקס : קרנות אלה משקיעות במניות מדד השוק. מניות אלה הן העתק של מדד שוק מסוים ותשואות תשואה ביחס דומה.

 

קופות קרנות : זהו סוג קרן נאמנות חסכונית. קרנות אלה משקיעות בקבוצה של קרנות נאמנות שנבחרו בכדי לגוון את תיק הלקוח בצורה יעילה.

 

קרנות הנסחרות בבורסה : תעודת סל היא סוג של קרנות אינדקס המאפשרות למשקיע להשקיע בשווקי המניות ברחבי העולם. מדובר יותר בפעילות רגילה במסחר במניות בה מתקיימים קנייה ומכירה של מניות ביום יום.

 

קרנות גלובליות : מדובר בקרנות שמשקיעות בשוק המניות של מדינות שונות, לצד השקעה בשוק המניות המקומי. קרנות אלה נושאות סיכון גבוה הקשור לתנודתיות המטבע, תנודתיות בשוק ומדיניות המסחר.

 

קרנות בינלאומיות / חוץ : בקרנות בינלאומיות המשקיעים מצפים להשקיע בקרנות מעבר לים, באופן מלא או חלקי (תמהיל של קרנות מקומיות וחו”ל). זה עוזר להניב תשואות גבוהות למרות הנפילה בשוק המקומי.

 

קרנות שוק מתעוררות : קרנות אלה נוטות להשקיע במניות השווקים הצומחים או בכלכלות של מדינות מתפתחות שונות כדי להשיג תשואה טובה.

 

קרנות ניטרליות בשוק : כמו קרנות גידור , גם קרנות אלה מכוונות לתשואה הוגנת על ידי נטרול ההשפעות של תנאי שוק או תנודתיות שלילי.

 

קרנות מניות ממוקדות סחורות : המשקיעים הפעילים בעלי יכולת נושאת סיכון גבוה יכולים לצפות קדימה להשקיע בסחורות כמו מלאי של חברות שונות וזהב. התשואה מכספים כאלה אינה ודאית ומבוססת ביצועים.

 

קרנות מוזהבות : הקרנות שמעדיפות השקעה באגרות החוב הממשלתיות, החובות והניירות הערך לטווח הקצר או לטווח הארוך נחשבות כקרנות מוזהבות. קרנות אלה נושאות פחות סיכון ומניבות תשואה נמוכה.

 

 

טרמינולוגיה קשורה

 

תוכנית השקעה שיטתית (SIP) היא אמצעי להשקעה בקרנות נאמנות בהן יכול משקיע להשקיע בסכום קטן החוזר מדי שבוע, חודשי או רבעוני.

 

הצעת קרן חדשה (NFO) היא הצעה של AMCs, המאפשרת למשקיעים לקנות תוכנית חדשה בתוך תקופה מוגבלת. זה מאפשר את יצירת ההון עבור ה- AMCs.

 

ערך נכסי נקי (NAV) הוא הערכת שוויו הנקי של החברה, המחושב על ידי ניכוי סך ההתחייבויות מסך נכסי הישות.

 
 

 

You Might Also Like:

 • קרן נאמנות
 • קרן יעד לתאריך (TDF)
 • השקעה
 • תוכנית הכנסה חודשית (MIP)
 • איגרת קופון אפס

 

ב- 99% מהמקרים, כנראה שנצליח להוזיל לכם עלויות.. רוצים? השאירו פרטים

רוצים להגיב?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה