קרנות סחורות בבורסה (תעודות סל)

ב- 99% מהמקרים, כנראה שנצליח להוזיל לכם עלויות.. רוצים? השאירו פרטים

הגדרה : קרנות הנסחרות בבורסה הן המניות העוקבות אחר ביצועיו של מדד מסוים, הכולל סדרה של ניירות ערך שונים, המאפשרים למשקיע לגוון את כספיו המוגבלים למספר רב של ] השקעות אופציות. זה מספק למשקיעים קטנים חשיפה לכל המגזר בו הם מעוניינים לאחד את הכספים שלהם.

 
 

 

ממש כמו קרנות נאמנות, קרנות הנסחרות בבורסה נהנות רק אם המשקיע מכניס כסף בפרספקטיבה לטווח הארוך.

 

תוכן: קרנות נסחרות בבורסה (תעודת סל)

 

   

 1. סוגים
 2.  

 3. יתרונות
 4.  

 5. מעורבים בסיכונים
 6.  

 7. מסקנה
 8.  

 

 

סוגי קרנות הנסחרות בבורסה

 

ניתן להבחין בין קרנות הנסחרות בבורסה לקטגוריות שונות על סמך סוג האבטחה בה היא מושקעת, רמת הסיכון הכרוכה בכך ואופי התשואה שהיא מניבה.

 

להבנת פירוט של כל סוג תעודות סל, קרא בהמשך: Types of Exchange Traded Funds

 

תעודת תעודת סל

 

קרן המדדים היא העתק של מדד שוק מסוים או מדד של קבוצת משנה של השוק, ומאפשרת למשקיעים הזדמנות להשקיע בשוק כולו או חלקי את ההשקעה המוגבלת.

 

תעודת סל סחורה

 
 

 

משקיע שמעוניין לסחור בסחורות כמו זהב, מניות, אג”ח, נדל”ן ואפילו מזומן יכול ללכת על תעודות סל.

 

תעודת סל של סחורות תלויה ומתניידת לפי מחיר אותה סחורה מסוימת בשוק. אפשרות נוספת היא תעודת סל המניה שמשקיעה בנתח המשולב של כל יצרני אותה סחורה ספציפית.

 

תעודת סל מלאי

 

תעודות סל מניות מכונות גם תעודות סל. תעודות סל אלה בדרך כלל עוקבות אחר ביצועי המדד המורכבים משילוב של מניות שונות.

 

בונד תעודת סל

 

ניתן להשיג את מטרת המשקיע להשקיע בתיק יציב באמצעות תעודת סל. מדובר במניית תעודות סל הכוללת ניירות ערך שונים או אג”ח כמו אג”ח ממשלתיות, ומניבה הכנסה קבועה למשקיעים.

 

תעודת סל מטבע חוץ

 

אחת מהקרנות החזקות ביותר הנסחרות בבורסה היא תעודת סל מטבע חוץ. בתעודת סל זו משקיעים בודדים הזדמנות להשקיע ולעקוב אחר מטבע חוץ מסוים או שילוב של מטבעות חוץ שונים. זה עוזר להשיג החזר מתנודות מטבע בטווח הקצר או בטווח הארוך.

 
 

 

ניהול תעודות סל מנוהלות באופן פעיל

 

תעודות סל אלה מורכבות מניירות הערך שבחר מנהל הקרן. המניות של תעודות סל מנוהלות באופן פעיל רשומות בבורסה לניירות ערך הלאומית (NSE). זה להקל על קנייה ומכירה של מניות ביום יום.

 

כל תעודות הסל מסוג זה רשומות בנציבות ניירות ערך (SEC).

 

תעודת סל ממונפת

 

כדי להשיג תשואות גבוהות בטווח הקצר, השקיעו המשקיעים את סכומם בתעודות סל ממונפות. אלה קרנות שמתמקדות בהגדלת הרווחים במדד הבסיסי, באמצעות נגזרים וחובות.

 

תעודת סל ההפוך

 

תעודת סל הפוכה פועלת בניגוד לתעודת סל המניות, כלומר אם המדד של תעודת סל מניות ימשיך ליפול, תעודת סל ההפוכה שלו תעלה בהתאם. ובכך מאפשר למשקיע להשיב תשואות טובות במצב הקצר.

 

תעודת סל בינלאומית

 

תעודת הסל הבינלאומית מעניקה למשקיע סיכוי להשקיע בכלכלות ברחבי העולם. זה עוקב אחר המדד של מדינות שונות כדי להרוויח מהצמיחה הכלכלית של מדינה אחרת.

 

שטרות סחר בבורסה (ETN)

 

השטרות הנסחרים בבורסה הם אופציות השקעה מובטחות באופן חלקי עבור משקיעים בודדים. אלה מונפקים על ידי בנקים כשטר חוב בכיר שמבטיח לשלם למשקיעים סכום השווה לערך המדד לאחר ניכוי דמי הניהול.

 

תעודת תעשיות סגנון

 

תעודות סל מסוג זה עוקבות אחר סגנון השקעה או שווי שוק ספציפיים. בדרך כלל הם עוקבים אחר מדד הצמיחה והפיתוח בכדי להשיג את יעד ההשקעה הרצוי.

 

 

היתרונות של קרנות הנסחרות בבורסה

 

תעודת הסל משמשת הזדמנות למי שחולם להשקיע בכל המגזר או הענף המורכב ממאות מניות שונות.

 

כמה מהיתרונות המשמעותיים של השקעה בקרן הנסחרת בבורסה מוזכרים להלן: Advantages of Exchange Traded Funds

 

גיוון : תעודת סל מספקת הזדמנות למשקיע להקצות את הונו למגוון רחב של ניירות ערך, תוך ביטול הסיכון להפסד ממניה מסוימת. ניתן לראות בכך גם אסטרטגיית גידור מניות.

 

נוחות : רישום תעודות סל בפורטלי מסחר מוסדרים היטב הפך את המעקב אחר ביצועי תעודת סל מסוימים לנוח יותר. למשקיעים החדשים או הלא מוכרים, גם לפורטלי החליפין אפשרות להשקיע בקרנות המדד.

 

הטבות מס : המשקיעים אינם צריכים לשלם מס כלשהו על ההשקעה בתעודות סל שנעשו במשך יותר משנה. עם זאת, 10% מחויבים כמס רווח הון לטווח קצר על תעודות סל שנפדו לפני 12 חודשים. כמו כן מס עסקת ניירות ערך @ 0.25% מחויב בפדיון תעודות סל.

 

דמי עסקה מינימליים : העלות הכרוכה בסחר בתעודות סל היא יחסית נמוכה משאר אפשרויות ההשקעה האחרות, מה שהופך אותו מתאים יותר למשקיעים בתקציב נמוך.

 

נזילות : בניגוד לקרנות נאמנות, ניתן להחליף את תעודות הסל על בסיס יומיומי, ממש כמו שנסחר במניות. כך, לצד יצירת תשואה הוגנת, ניתן גם לשמור על נזילות הקרנות.

 

שקיפות : ניתן לאתר את ביצועי תעודות הסל בעזרת פורטלי אינדקס ומסחר. זה מאפשר ניהול פעיל של הכספים באמצעות זמינות של נתונים ומספרים ברורים.

 

הזדמנויות ארביטראז ‘: המשקיעים יכולים גם להרוויח משינויי המחירים בין תעודת סל התעסוקה לבין אפשרויות השקעה אחרות שאינן צמודות לבורסה כמו עתיד. זה אפשרי בגלל מתקן מעקב המדד וניתן לראות בו אסטרטגיית גידור של המשקיע.

 

 

סיכונים הכרוכים בקופות סחורות בבורסה

 

ההשקעה מגובה תמיד בכמות מסוימת של סיכון. אף על פי שמספקים גיוון קרנות, קרנות הנסחרות בבורסה כרוכות גם בסיכונים שונים. סיכונים אלה מסווגים כדלקמן: Risks Involved in Exchange Traded Funds

 

   

 • סיכון שוק : במיתון, מנהל תעודת הסל לא מצליח לעתים להבטיח עמדה הגנתית, גם אם הוא משתמש באסטרטגיות שונות של החלפת כספי סחר כדי להשיג את היעדים הרצויים.
 •  

 • סיכון רגולטורי : תעודות הסל חסרות עמידה בתקנות של ה- FSB, BIS ו- IMF עקב מבנה מורכב וגילוי בלתי מספק.
 •  

 • סיכון נזילות : המסחר של תעודות סל מגובה על ידי כמה מיוצרי השוק שחסרים סחר פעיל בשוק, מה שהופך אותו לא סדיר.
 •  

 • סיכון צד שכנגד : הצדדים המעורבים במסחר צריכים לעמוד בהתחייבות החוזה והעסקה מבוססת על הפיקדון הכספי של הצדדים החליפים, הכרוך בסיכון.
 •  

 • סיכון לשגיאה : עלולות להיווצר טעויות הקשורות להערכת השווי לאחר הניכויים כמו דמי עסקה והוצאות אחרות על תעודת סל.
 •  

 

 

מסקנה

 

תעודת סל היא אחת האפשרויות המתאימות ביותר עבור מי שמצפה להשקיע בניירות ערך רבים בבת אחת אך יש להם סכום מוגבל להשקעה.

 

ישנן אפשרויות תעודת סל שונות הזמינות בשוק ניירות הערך, שמתוכן המשקיע יכול לבחור את זו שתעמוד ביעדי ההשקעה שלו בצורה הטובה ביותר.

 
 

 

You Might Also Like:

 • השקעות ארוכות טווח
 • קרן יעד תאריך (TDF) [ 19459005]
 • ניהול תיקי השקעות
 • סוגי קרנות נאמנות
 • קרנות גידור

 

ב- 99% מהמקרים, כנראה שנצליח להוזיל לכם עלויות.. רוצים? השאירו פרטים

רוצים להגיב?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה