11 כללים לבחינת תיק פנסיוני

ב- 99% מהמקרים, כנראה שנצליח להוזיל לכם עלויות.. רוצים? השאירו פרטים

בימינו, קיימים סוגים רבים של חסכונות פנסיוניים, וכדאי לשמור עליו ולתת לסכום לצמוח ולגדול. ישראלים רבים מחפשים את הקופות הטובות ביותר לחיסכון, במיוחד חיסכון לפנסיה. אך רובם לא תמיד יודעים מה כדאי ואיך לנהל אותם.

היום ניתן ללמוד יותר על אבחון וניתוח לתיק פנסיוני מאנשי מקצוע. ניתוח תיק פנסיוני ללקוח, הינו יעוץ על צרכים הביטוח והחיסכון שלו לפי קריטריונים מקצועיים. בחירה של מוצר שאנו חוסכים את לתקופת הפנסיה, הינה שלב מאוד חשוב בחיים שלנו, ומסיבה זו חשוב להבין את הכללים החשובים לבחינת ובחירה תיק פנסיוני.

מדוע אנו זקוקים לתכנון פנסיוני?

ישראלים רבים לא יודעים להתנהל כראוי עם חיסכון על טווח הקצר ועל טווח הארוך. בנוסף לכך, בדור החדש, אנשים חיים יותר זמן וכתוצאה מכך הם זקוקים ליותר כסף. כשאנו יוצאים לפנסיה, אנו מצפים לחיים של שקט ושלווה, של מנוחה לצד רמת חיים טובה. לפיכך, חשוב מאוד לתכנן ולבחור תיק פנסיוני, על מנת לשמור על רמת חיים גבוה. נקודה נוספת אשר שוכחים, הינה החוסר יציבות בעודה ובמשכורת לעורך כל החיים. אין ניתן לדעת באמת מה הסכום החודשי אשר אנו חוסכים לקראת גיל הפרישה. לנושא תיקון 190 לחץ כאן.

11 כללים משמעותיים לבחינת תיק פנסיוני

עבור רבים גיל הזהב הוא תקופה של חופש ובילויים עם המשפחה. אך כדי להגיע אליו, חשוב להתייחס לאפיקים הפנסיוניים. על מנת לקבל כל חודש סכום מכובד בפנסיה, חשוב לנהל בחכמה את התיק פנסיוני שלכם.

ישנם כללים חשובים אשר כל אדם צריך להבין ולדעת:

 1. הכלל הראשון והמשמעותי ביותר הוא סכום הכסף אשר תפרישו במהלך כל השנים התעסוקה. סכום זה, נקבע על פי המשכורת אשר אתם מקבלים, ועד פי שנים אשר עבדתם כל חייכם.
 2. הפרמטר השני הינו גיל המבוטח – הפרישה לפנסיה משתנה עם הגיל.
 3. מצב משפחתי הינו נקודה שלישית אנו צריכים לדעת. הפרישה לפנסיה הינה שונה לחלוטין עבור רווקים, נשואים או הורים עם ילדים.
 4. מצב הבריאות הינו אלמנט אשר משפיע אף הוא על סכום פרישה של הפנסיה.
 5. בנוסף, יש לדעת שעיסוק של המבוטח גם משנה את הפרישה. יועצים מקצועיים (יועצי השקעות) יכולים לבדוק לפי עיסוקכם, אם כיסוי של קרן הפנסיה מתאים לתחום שבו אתם עוסקים.
 6. כמובן שעל המבוטח להפריש את הכסף בהתאם לצרכיו: כלומר, הפרשת סכומי כסף שיוכלו לסייע למבוטח ולשאריו במקרה של נכות או מוות. הצורך השני, הינו לעתיד של המבוטח על מנת לחסוך סכום מכובד ולקבל איכות חיים טובה בתקופת הפנסיה.
 7. ייעוציים המתעסקים בתיק פנסיוני, יכולים לבחון את רמת הסיכון של הביטוח אשר תרצו לחסוך את הכסף.
 8. ניתן גם להבדיל ולהשוות בין קופות שונות כגון, קרן השתלמות, קרן פנסיה וקופת גמל.
 9. יש לבדוק גם ביטוח הדדית הכוונה שכמה ביטוחים משותפים זה לזה.
 10. חשוב להביא בחשבון ביטוחים רבים לא כוללים כיסויים משלימים בקרן הפנסיה, כגון: פנסיית, נכות וכדומה.
 11. גובה דמי ניהול הינו חלק מאוד חשוב לבחינת תיק פנסיוני.

ישנם שני סוגים: דמי ניהול שמקבלים חודשית ודמי ניהול של הסכום הנצבר בקופה.

החיים מורכבים מעבודה אינטנסיבית במרבית הזמן, ולכן חשוב מאוד לבחור, להבחין ולהתאים את כל סוגי תיקי פנסיוני אשר קיימים. פנסיה הינה תקופה אשר רבים מחכים לה, ניתן בתקופה זו לגשם חלומות ישנות, לטייל בעולם או ליהנות בדברים פשוטים עם הבן זוג והמשפחה. אז אל תחכו להגיע לגיל הפרישה כיד לגלות כמה מגיע לכן, אלא תטפלו את זה לפני כן.

ב- 99% מהמקרים, כנראה שנצליח להוזיל לכם עלויות.. רוצים? השאירו פרטים

רוצים להגיב?

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email

כתיבת תגובה