ניהול תיקים מוצלח

ב- 99% מהמקרים, כנראה שנצליח להוזיל לכם עלויות.. רוצים? השאירו פרטים

ניהול תיקיםכל אחד מאתנו מחפש דרך טובה להרוויח כסף כדי לחיות, להתקדם ולהתפתח. אנו מחפשים עבודה טובה, נשארים שעות נוספות, פותחים עסק או פונים לערוצי השקעה כמו נדל"ן או מסחר בבורסה. רבים רואים בניהול תיקי השקעות את הדרך להצלחה שלהם. ואכן, אנשים שיש להם כסף בצד, מחפשים אפיקי השקעה טובים אשר יסייעו להם לחסוך למטרות גדולות כמו רכישת דירה, לימודים לתארים מתקדמים או טיולים בחו"ל.

ניהול תיקים – מה זה אומר?

ניהול תיקים נעשה במסגרת החשבון הפרטי של הלקוח או בחשבון שייוחד לצורך ניהול השקעות ערך. הלקוח עצמו אינו מנהל את תיק ההשקעות שלו, שכן לא פעם הוא חסר את הידע הדרוש לכך. במקום זאת, מנהל תיקי השקעות מנוסה ומקצועי מקבל ייפוי כוח לבצע פעולות שונות בתיק ההשקעות הכוללות קנייה ומכירה של ניירות ערך. מנהל ההשקעות מחויב לדווח ללקוח שלו על מהלך ההתפתחויות.

8 המאפיינים שאתם צריכים להביא בחשבון כאשר אתם בוחרים מנהל השקעות

בחירת מנהל תיקי השקעות אינה עניין של מה בכך. היות שמדובר בכסף שלכם, אתם רוצים להיות סמוכים ובטוחים שהוא נמצא בידיים טובות. אלה כמה מבין המאפיינים שכדאי להביא בחשבון כשפונים למנהל השקעות:

  1. בית השקעות יציב – אם אינכם מעוניינים להניח את מעותיכם על קרן הצבי, חשוב לבחור במנהל השקעות יציב ומנוסה. מומלץ לברר מהו היקף הנכסים המתנהלים בבית ההשקעות, מהי רמת הביצועים של ההשקעות האלה והאם למנהל תיקי ההשקעות יש חובות ללקוחותיו.
  2. לבדוק את ההישגים בניהול תיקים – כשאתם משקיעים כסף בפעולה כמו ניהול תיקים, אתם רוצים להיות בטוחים כי תזכו לרווחים נאים. מומלץ לבדוק את הביצועים של מנהל תיקי השקעות לא רק בתוקפת פריחת שוק ההון, אלא גם ברגעי משבר. כך תוכלו לבחון אם מדובר במנהל השקעות מנוסה שיודע להתמודד עם המצב גם בעתות משבר.
  3. האם מנהל ההשקעות מתחשב בכם – לפי החוק, ניהול תיקי השקעות צריך להיות מותאם ללקוח. על מנהל ההשקעות להקשיב היטב לצרכים של הלקוח, לבדוק את הרקע שלו ולבחור מסלול לפי מאפיינים כמו גיל, מקצוע, מצב משפחתי ועוד.
  4. שירות אדיב וזמין – היות שאתם מעוניינים לקבל עדכונים לגבי תיק ההשקעות שלכם בכל עת, כדאי לבחור במנהל השקעות שזמין לכם באופן תמידי. מנהל השקעות זה מספק לכם שירות אדיב והוגן. הוא נוהג בכם בשקיפות מלאה, מספק לכם את כל הפרטים שאתם צריכים לדעת ואתם מרגישים בנוח לשאול אותו כל שאלה שרק תרצו.
  5. להיות ערני לשינויים – ניהול תיקים דורש דריכות וערנות בכל עת בגלל הבורסה הדינמית המשתנה בכל רגע. מנהל תיקי השקעות מקצועי מתייחס לשינויים השונים ומנהל את התיק בהתאם לעליות והירידות בשוק ולרמת הסיכון של התיק.
  6. דוחות מפורטים – כל בית השקעות מחויב לרמת דיווח שקופה. כדאי לברר באיזו מידה מתבצע הדיווח. ישנם בתי השקעות המספקים מידע מפורט על האסטרטגיה שבה השתמשו על מנת לסחור בשוק ההון. ניתן לצפות בדוחות ההשקעות באמצעות אתר האינטרנט.
  7. בוחנים את הצעת המחיר – הצעת המחיר מגלמת תפקיד חשוב בניהול תיק השקעות מקצועי. הצעת מחיר זולה מדיי עלולה להעיד על מנהל השקעות מתחיל. מנהל השקעות מנוסה, לעומת זאת, יגבה סכומי כסף גבוהים יותר, אך באפשרותו לספק לכם שירות אמין. זכרו כי דמי הניהול כוללים מאפיינים כמו דמי שמירה, עמלות קנייה ומכירה, דמי ניהול עקיפים ועוד.
  8. להתחשב בחסכונות נוספים – מנהל השקעות מקצועי מתייחס לא רק לתיק ההשקעות שלך, אלא גם מתאים את תכנית החיסכון שלך למכשירים פיננסיים נוספים כמו קרן פנסיה, קופות גמל או קרן השתלמות.

 

אילו מסלולי ניהול קיימים?

מנהל השקעות מנוסה יכול להציג לכם מגוון רחב של תיקי ניהול, בהתאם למצב הבורסה ולדרישותיכם. מבין המסלולים הנפוצים יותר ניתן להזכיר תיקי אגרות חוב, מניות, תעודות סל או ניירות ערך זרים. ישנם תיקי השקעות הכוללים שילוב של כמה מוצרים פיננסיים. מנהל השקעות מנוסה יתאים עבורכם את התכנית תוך התחשבות בצרכים ובדרישות שלכם.

כך תדעו אם ניהול תיק השקעות יכול להתאים לכם

ניהול תיקים הוא דרך טובה להרוויח כסף, אך לפני שאתם יוצרים קשר עם מנהל ההשקעות, חשוב לבדוק אם ניהול השקעות מתאים לכם. ראשית, בדקו כמה כסף אתן מעוניינים להשקיע בתיק ההשקעות. ישנם מנהלי השקעות הדורשים סכומים של כ-300 אלף שקלים ואחרים סכומים נמוכים יותר של 50 או 100 אלף שקלים. שנית, כדאי לבדוק את תקופת ההשקעה. האם אתם מעוניינים להשקיע לטווח הארוך או הבינוני? לדוגמה, אם אתם בוחרים בתקופת השקעה לטווח ארוך, תוכלו להגדיל את הרווחים שלכם ולזכות בתשואות משתלמות. עם זאת, ברגע שתזדקקו לסכום הכסף אופן מידי, לא תוכלו למשוך אותו. שלישית, כדאי לבדוק את רמת הסיכון המתאימה לכם. האם יש לכם התחייבויות עתידיות שעלולות להצריך השקעות רבות? ולבסוף, מומלץ להביא בחשבון את דמי הניהול והעמלות השונות שתידרשו לשלם ולוודא שההשקעה בתיק אכן משתלמת.

ב- 99% מהמקרים, כנראה שנצליח להוזיל לכם עלויות.. רוצים? השאירו פרטים

רוצים להגיב?

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email

כתיבת תגובה