ניהול תיקי השקעות ללקוחות פרטיים ועסקיים

ב- 99% מהמקרים, כנראה שנצליח להוזיל לכם עלויות.. רוצים? השאירו פרטים

ניהול תיקי השקעותניהול תיקי השקעות ללקוחות פרטיים ועסקיים מאפשר לקבל רווחים פאסיביים מהשקעות בניירות ערך שונים. לקוחות אלה מעניקים למנהל ההשקעות את הרשות לנהל את תיק ההשקעות שלהם, והוא בתורו מוכר וקונה את ניירות הערך בהתאם לתמונה המתקבלת בשוק ולפי שיקולים שונים המבוססים על ידע וניסיון אישי רב. אך לפני הכול, כדאי לערוך מעט סדר בדברים ולהכיר שני ניירות ערך משמעותיים – מניה ואגרת חוב.

מניה, נעים להכיר

אחת הפעולות הנפוצות יותר שעושים מנהלי תיקי השקעות הוא למכור ולקנות מניות באמצעות ההון שהפקדתם להם. המניה היא למעשה תעודת שטר בעלות על החברה. היא מעניקה לכם שותפות בחברה, גם אם מדובר בסכום קטן למדיי. כל מי שמחזיק במנייה זכאי לקבל דיבידנדים, אותם רווחים שמחלקים בעלי החברה לשותפיהם. המנייה עוברת ידיים רבות, והיא נסחרת כמו בשוק – קונים ומוכרים משגרים פקודות מדי יום ביומו. הבורסה מצדה מפרסמת בכל יום את 5 המוכרים או הקונים הראשונים.

ולפעמים כדאי להשקיע באגרות חוב

אגרות חוב מתאימות לכל מי שמעוניין להשקיע לטווח הארוך. אגרת החוב היא למעשה הלוואה שמציעה חברה לאחרים. החברה מתחייבת להחזיר את החוב בתוספת הרווחים לבעלי אגרות החוב כעבור זמן מוגדר מראש – 5, 10 שנים ויותר מכך. שווין של אגרות החוב תלוי בגורמים שונים דוגמת גובה הריבית בשוק, רמת הסיכון של החברה, נתוני מקרו ועוד. בבורסה ניתן לבחור להשקיע באגרות חוב מכל הסוגים. האגרות נחלקות בדרך ככל לאגרות חוב ממשלתיות (הנחשבות לבטוחות ביותר) ולאגרות חוב קונצרניות – האגרות השייכות לחברות. התשואה באגרות הקונצרניות תלויה רבות ברמת הסיכון. כמו כן, ניתן למצוא אגרות צמודות למדד, אגרות חוב דולריות ועוד. זאת ועוד, על אגרות החוב תשלמו 15% מס מהרווחים הנומינאליים שלכם ולא 25%, כך שהטבות המס עשויות להשתנות בהתאם למצב בשוק.

מה ההבדל בין ניהול תיקי השקעות ללקוחות פרטיים לעסקיים?

מנהל התיקים מחויב להתאים את התיק ללקוחו ולהבדיל בין ניהול תיקי השקעות ללקוחות פרטיים ועסקיים. מטבע הדברים, לקוחות פרטיים רבים מבקשים לנהל תיקים קטנים יחסית, שחלקם אף מתחילים מ-50 אלף שקלים. על מנת להתאים עבורם את התכנית לפי צורכיהם, על מנהל התיקים לברר עמם פרטים אישיים כמו הכנסות והוצאות, מצב משפחתי, רמת הסיכון וכדומה.

לקוחות עסקיים, לעומת זאת, מבקשים לנהל בדרך כלל תיקים בסכומים גבוהים במיוחד. לקוחות אלה באים מתחומים שונים כמו ענף הרפואה, רשויות מקומיות, קיבוצים ומלכ"רים, אוניברסיטאות ועוד. צרכיהם של הגופים העסקיים עשויים להתנות בהתאם למצבם הפיננסי. ישנם גופים אשר יעדיפו השקיע ברווחים לטווח בינוני, ואחרים לטווח הארוך.

בין אם מדובר בלקוחות פרטיים או עסקיים, מנהלי השקעות מקצועיים דואגים לשמור על קשר. הם מספקים דוחות, סקירות ונכונים לענות על כל שאלה.

ניהול תיקי השקעות – היכן תנהלו את תיק ההשקעות שלכם?

ניהול תיקי השקעות ללקוחות פרטיים ועסקיים צריך להתבצע בבית השקעות מקצועי. אם אתם לקוחות פרטיים המעוניינים להגדיל את הרווחים שלכם, או לקוחות עסקיים שרוצים לבחון אפיקי השקעה נוספים, אלה כמה דברים שכדאי להביא בחשבון כאשר בוחרים מנהל תיקי השקעות:

  • אמינות ומקצועיות – מנהל ההשקעות שלכם צריך להיות אדם אמין, שהרי הוא זה שינהל בסופו של דבר את כספיכם. בררו פרטים על בית ההשקעות והחליטו אם הוא מתאים לדרישותיכם.
  • בית השקעות הפועל בשקיפות מלאה – מיותר לציין שבית ההשקעות צריך לפעול כלפיכם בשקיפות. ישנם בתי השקעות המספקים את אסטרטגיות הקנייה והמכירה של ניירות הערך בדו"ח, ואחרים פותחים במיוחד עבורכם חשבונות באתר האינטרנט. כך שאתם יכולים להזין את שם המשתמש והסיסמה ולהתעדכן בנעשה בכל עת. נוסף על כך, בתי השקעות רבים מספקים שירות לקוחות זמין ויכולים לענות על כל שאלה או בעיה.
  • דמי ניהול – כמה דמי ניהול אתם יכולים לשלם? זכרו כי מדובר בהוצאה שוטפת, לצד סכום ההשקעה שאתם מפקידים בתיק ההשקעות. מעבר לכך, אולי בתחילת דרככם אתם מעוניינים לבחור בבית השקעות המציע דמי ניהול זולים, אך מוטב שתשקלו זאת שוב. דמי ניהול זולים מדיי עלולים להצביע על חוסר אמינות וחוסר ניסיון. גם אם דמי הניהול בחברה יקרים יותר, ניהול הכספים בה בטוח יותר.
  • מהי המטרה שלכם – לחסוך כסך כדי להתחיל בפרויקט נוסף? להוריש כסף לנכדים? להוציא את כל העובדים לטיול בחו"ל? מידע זה יסייע למנהל ההשקעות להתאים את תכנית ההשקעות.
  • להכיר את אפשרויות ההשקעה – בתי השקעות מציעים אפשרויות שונות להשקעה: מניות, אגרות חוב, תעודות סל ניירות זרים או תיקים משולבים. מומלץ לבחון כמה שיותר אפשרויות. זכרו כי גם אם מנהל התיקים מציע לכם תכנית מסוימת, באפשרותכם לבחור בתכנית שונה.
  • ניסיון בניהול תיקים – יש לבחור בבית השקעות מנוסה המנהל תיקים רבים. כך תוכלו לוודא שהכסף שלכם נמצא בידיים טובות.

לסיכום, בחירת מנהל השקעות מקצועי חשובה מעין כמותה ללקוחות פרטיים ועסקיים כאחד. אם אתם מעוניינים לייצר רווחים, כדאי לבחור במנהל השקעות שתוכלו לעבוד עמו בבטחה לאורך כל הדרך.

ב- 99% מהמקרים, כנראה שנצליח להוזיל לכם עלויות.. רוצים? השאירו פרטים

רוצים להגיב?

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email

כתיבת תגובה