מתי כדאי להתחיל קצבה מחברות הביטוח

ב- 99% מהמקרים, כנראה שנצליח להוזיל לכם עלויות.. רוצים? השאירו פרטים

מתי כדאי להתחיל קצבה מחברות הביטוחהקצבה הינה תשלום או פיצוי אשר אדם מקבל מביטוחים שונים, במקום  או בנוסף למשכורת החודשית. ישנם מקרים שבהם עלול האדם לאבד את כושר העבודה שלו, וכאן הביטוח הלאומי וחברות הביטוח נכנסים לתמונה כדי לסייע לאדם להתקיים גם כשהוא לא יכול לעבוד לפרנסתו.

אובדן כושר עבודה מלא וחלקי

אחת הסיבות האלו הינה אובדן כושר עבודה מלא, כלומר אדם שאינו יכול לעבוד בגלל סיבות רפואיות. במקרה זה ניתן לקבל קצבה מחברות הביטוח ומהביטוח הלאומי. על מנת לקבל מהביטוח הלאומי הכרה באובדן כושר מלא, צריך לוודא שהאדם לא יכול לעבוד כלל, בשום עבודה. ובכן, אם אדם אינו יכול לפרנס את עצמו, ביטוח לאומי מחליט להעביר לו קצבה בכל חודש.

אובדן כושר עבודה חלקי הינו מצב שבו האדם נפגע ,אך עדיין יכול לעבוד. עם זאת, המצב הכללי שלו נפגע. למשל אדם אשר אחרי תאונה לא יכול לעבוד בתחום שלו, ונאלץ להחליף מקום עבודה עם משכורת יותר נמוכה. כך, הביטוח לאומי משתתפת ומעבירה קצבת חלקית למבוטח.

אובדן כושר, הינו מצב מאוד קשה עבור מבוטחים רבים. על מנת לדעת בדיוק מהן הזכויות ולקבל את זכויותיכם, ניתן לקבל ייעוץ מקצועי. לא תמיד קל להגיש תביעת קצבה לביטוח לאומי או לביטוחים רבים. ובכן, היועצים המקצועיים יכולים לייצג את המבוטחים, על מנת לקבל את כל הזכויות, ולזרז את התהליך של התביעה.

קצבת מהביטוח לאומי

כפי שנאמר, ניתן לקבל קצבת מהביטוח לאומי ומחברות שונות. הביטוח לאומי מחלק את קצבת לשני חלקים:

  • החלק ראשון הינו נפגעי תאונות, כלומר תאונות פיזיות הגורמות לכושר עבודה יותר נמוך. במקרים אלה ניתן לקבל קצבה עד 90 יום. על מנת לקבל אותה, ישנן שני תנאים חשובים שהמבוטחים צריכים לדעת. ראשית, אדם אינו יכול לעבוד בתחום שלו או בתחום אחר, ושנית, יש לעשות בדיקה מהרופא תוך 72 שעות מהיום של התאונה, ולהביא את הבדיקה רפואית.
  • החלק השני הינו תאונות עבודה, כלומר אשר אדם נפגע במקום עבודה בו הוא מתפקד. במקרה זה האדם יהיה זכאי לפיצוי זמני למשך שלושה חודשים וגמלת נכות מהעבודה. זאת אומרת שמבוטח אשר נפגע ונותרה לו נכות מהתאונה, יקבל סכום חודשי או מענק חד פעמי, לפי החלטה של המוסד לביטוח לאומי.

פוליסת אובדן כושר עבודה לחברות הביטוח

ישנם סוגים רבים של פוליסת עבודה, המאפשרות כיסויי שונה, והם משתנים בהתאם לחברת הביטוח המציעה אותם ולתנאים שעליהם חתמתם מראש. למשל ניתן למצוא פוליסת המכסה את אובדן כושר עבודה מלא, ואחרות המתייחסות רק לחלק מהכיסויים. בנוסף לכך, יש פוליסת אשר אובדן כושר עבודה מתייחס רק לתחום אשר המבוטח עוסק, או פוליסת אשר מתייחסת לתחומי עיסוק שונים. מומלץ מאוד להשוות ולהבדיל בין כל הפוליסות.

הגשת תביעה לקצבה

על מנת להגיש תביעה לקצבה, ניתן למצוא טפסים להגשת תביעה באתר ביטוח לאומי. טופס זה דורש מילוי של פרטיים אישיים, ויש לצרף מסמכים שונים על מצב הבריאותי של המבוטח. במידה והטופס לא יהיה מלא לפי הדרישות, הוא יחזור למטופל. חשוב לשים לב לכל הפרטים של הטופס, על מנת לא לדחות את התביעה. כמו כן, אם אתם מעוניינים להפעיל את פוליסת הביטוח שלכם, כדאי לדבר על כך עם חברת הביטוח.

קצבת זקנה

קצבת זקנה או קצבת אזרח ותיק, היא קצבה המאפשרת לקבל הכנסה חודשית אחרי הפנסיה. זכאי מי שנולד בארץ או עלה לארץ לפני הגילאים 60-62 ועונה על התנאים של הביטוח לאומי. על מנת לקבל אותה יש צורך להגיש בקשה, מכוון שהיא לא ניתנת באופן אוטומטי.

ב- 99% מהמקרים, כנראה שנצליח להוזיל לכם עלויות.. רוצים? השאירו פרטים

רוצים להגיב?

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email

כתיבת תגובה