תכנית לחיסכון עבור ילדים ונכדים

ב- 99% מהמקרים, כנראה שנצליח להוזיל לכם עלויות.. רוצים? השאירו פרטים

תוכנית חיסכוןהמשפחה חשובה לכל אחד מאתנו. אפשר לראות שכל הרגעים המיוחדים והחשובים תמיד סביב המשפחה, כגון אירועים, מסיבות, חגים וכדומה. אחד הנושאים הכי מרגשים בעולם המשפחתי הינו הילדים. הגעתם של הילדים לעולם מרגשת לא רק את ההורים, אלא גם את הסבים והסבתות. הם פוגשים לראשונה את הילד או את הנכד שלהם. כאשר תינוקות יולדים, כל המשפחה מתארגנת לאירוע מרגש. עם זאת, יש נקודה אחת אשר מומלץ לציין עבור ההורים וסבים. נקודה זו הינה תכנית חיסכון עבור ילדים או נכדים.

מהי תכנית חיסכון?

תכנית חיסכון הינה תכנית שבמסגרתה מפרישים סכום חודשי של כסף לאורך זמן רב, על מנת להגיע לסכום מכובד. זוהי בעצם השקעה כספית אשר מתאספת עליה ריבית, כך שאפשר שהסכום גודל. בימנו קיימים כמה סוגים של חיסכון חובה לכל אזרח ישראלי, כגון מלווה חובה, ביטוח פנסיוני, קרן השתלמות וחיסכון לכל ילד.

כיצד פותחים חיסכון נכון עבור ילדים או נכדים?

הורים וסבים, רוצים את הטוב ביותר עבור הילדים והנכדים. תכנית חיסכון הינה דבר מאוד חשוב מכוון שהילד יוכל להתחיל את חייו המתגבר עם סכום מכובד. אנו יודעים, שאחרי בגרות או שירות צבאי, ילדים רוצים ליהנות בטיול סביב העולם או להתחיל לימודים על מנת לבנות קריירה. ישנן נקודות אשר ניתן להסביר ולהבין  לפני שאתם פותחים חיסכון לילדים:

  • ראשית, יש לדעת מהו הסכום אשר אתם תרצו לחסוך כל חודש. יש לבדוק ולהחליט זאת לפי המצב הכלכלי, ההכנסות החודשית, וכמובן על כמות הילדים אשר אתם פותחים תכנית חיסכון.
  • מומלץ מאוד לחסוך כמה שיותר מהר, כך הסכום יהיה גבוה. גם נשים בהריון יכולות כבר לחשוב על חיסכון ולהתייעץ עם אנשי מקצוע.
  • במידה ואינכם יכולים לפתוח חיסכון בגלל מצב כלכלי, ניתן לחסוך את קצבת הילדים אשר הביטוח לאומי מחלק לכל הורה ב-20 לחודש, ובסכום של 152 שקלים.
  • ישנם הרבה מאוד חברות וגופים פיננסים אשר מעניקים שירות של פתיחת תכנית חיסכון לילד, כגון חברות השקעות, בנקים, חברות ביטוח וכדומה. מומלץ לבחור חברה אמינה ויציבה עם וותק שינהל את הכספים באופן מקצועי.
  • תכנית חיסכון צריכה להיות גמישה, זאת אומרת שהיא צריכה לכלול מסלולים אשר תוכלו להעביר את החיסכון בין תכניות שונות.
  • ניתן תמיד להתחיל את התכנית חיסכון לילד בכל גיל. במידה ולילדיכם אין עדיין תכנית כזו, אף פעם לא מאוחר לפתוח ולהתחיל לחסוך לקראת מטרות חשובות כמו לימודים או דירה.
  • עולם החיסכון מתפתח עם השנים, ונוצרות תכניות חדשות מעת לעת. מסיבה זו חשוב לבדוק על מנת אולי להתעניין בתכנית חדשה ולהחליף אותה. למרות שכבר פתחתם תכנית חיסכון, תמשיכו לעקוב, ללמוד ולקרוא אחריהם.
  • ישנן תכניות אשר מאפשרות לכם לפרוש את הכסף גם לפני שהילד מגיע לגיל 18. זו אופציה טובה כדי לנהל את הכספים בראש שקט על מנת שהתכנית לא תשפיע על מצב הכלכלי של המשפחה.
  • מומלץ מאוד לבדוק את ההשקעה אשר אתם פתחתם לילדים או לנכדים. הורים רבים פותחים תכנית חיסכון, אך לא עוקבים אחריו. ניתן גם לבקש מיועצים הסברים, על מנת למשל לא לשלם יותר מדי עמלות לאורך כל השנים.
  • ולסיום, קיימות כמה אופציות לפתיחת תכנית חיסכון לילד, כגון בבנק, בחברת ביטוח, בקופת גמל או לבנות תיק השקעות. כדאי להתייעץ על מנת לבחור את האופציה הכי מתאימה עבורכם וילדכם.

כל הורה, סבא או סבתא יכולים כבר היום לפתוח תכנית חיסכון ולנהל אותו. אז תבחרו נכון ותבנו עתיד מושקע לילדכם ונכדכם.

ב- 99% מהמקרים, כנראה שנצליח להוזיל לכם עלויות.. רוצים? השאירו פרטים

רוצים להגיב?

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email

כתיבת תגובה