סרן מול אנג’ל משקיע

ב- 99% מהמקרים, כנראה שנצליח להוזיל לכם עלויות.. רוצים? השאירו פרטים

כשאנחנו חושבים על מימון התחלתי, אנו נתקלים בשני המלווים מסוגים דומים אך שונים להפליא, כלומר הון סיכון ומשקיע מלאכים. חוסר ההבדל המשמעותי בין השניים הוא בכך שהראשונה היא חברת הון סיכון שמשקיעה את כספי לקוחותיה. הואיל, האחרון הוא אדם הבקיא כלכלית ומשתמש בכספו.

 
 

 

המטרה הסופית של שני מקורות מימון ההפעלה היא להרוויח רווח או רווח מההשקעה שנעשתה בחברות פרטיות. כמו כן, לגוף העסקי החדש שמונף על ידי אחד מאלה יש סיכוי גבוה יותר להצלחה, בהשוואה לאלה שהוקמו בנפרד.

 

תוכן: הבדל בין הון סיכון למשקיע אנג’ל

 

 1. הבדל והשוואה
 2.  

 3. דוגמה
 4.  

 5. מהו איש הון סיכון?
 6.  

 7. מהו משקיע אנג’ל?
 8.  

 9. יתרונות
 10.  

 11. חסרונות
 12.  

 13. סיכום
 14.  

 15. מסקנה
 16.  

 

הבדל והשוואה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בסיס Venture Capitalist Angel Investor
משמעות איש מקצוע המקושר לחברת השקעות שמאגדת בכספי המשקיעים (יחידים ומוסדות), למימון טרום רווח עסקים. אדם עשיר המבקש לממן עסקים פוטנציאליים לפני הכנסה.
זהות משקיע מקצועי, חלק מחברת הון סיכון משקיע אינדיבידואלי
שלב עסקי שלב צמיחה חברות סטארט-אפ או עסק בשלב מוקדם
בעלות על קרנות כסף שנאסף מאנשים פרטיים ומוסדות כסף בבעלות
גודל השקעה ענק פחות יחסית
רמת סיכון נמוך גבוה
בדיקת נאותות גבוה נמוך
קבלת החלטות צוות מומחים או משרד חיצוני המתמחים מקבלים החלטות קבלת החלטה עצמית
משך השקעה 10 שנים ומעלה 2-5 שנים
סוג השקעה הון או חוב להמרה הון או הסכם פשוט להון עתידי (SAFE)
מעורבות גבוה פחות
מוטיבציה רווח כספי הישגים אישיים או סטארט-אפים לחונכות
תשואה פוטנציאלית 25-30% 20-25%
ענה ל- שותפים עסקיים או משקיעים משפחה

 

דוגמה

 

אחד הנודעים ביותר סנאפתי הודי גופלקרישנן, שהיה סגן יו”ר ומייסד משותף של אינפוסי. הוא הקים חברת הון סיכון, בשם Axilor Ventures. חברה זו מימנה כמה מהסטארט-אפים המצליחים כמו Hunger Box ו- Planys Technologies.

 

מינה גאנש היא משקיעה במלאכים שהיא גם המנכ”לית של שירותי הבריאות ההודים בבית, פורטאה מדיקל. היא מימנה כמה מהסטארט-אפים הכי יוצאי דופן, כמו Onlineprasad.com ו- HackerEarth.

 

מהו איש הון סיכון?

 

איש הון סיכון הוא איש מקצוע שהוא חבר בחברת הון סיכון הרוכשת כסף ממשקיעי הצד השלישי. מטעם משרד זה, קפיטליסט סיכון מנתח ומעריך עסק מתחיל ומממן אותו בשלב הצמיחה.

 

חברות אלה יכולות להישאר מושקעות במשך עשר שנים או יותר ולשבת מושב בדירקטוריון. הם מרוויחים באמצעות חובות הניתנים להמרה (להון) בעת הדילול.

 
 

 

מה זה משקיע אנג’ל?

 

משקיע מלאכים הוא אדם יוקרתי המצפה להשקיע את כספי העודפים שלו בסטארט-אפ (חברה פרטית) בשלב הכנסה מקדימה של העסק להשיג באמצעות אחזקות.

 

משקיעים כאלה תופסים בדרך כלל הזדמנויות השקעה שאינן מעורבות אותם יותר מחמש שנים. יתר על כן, הם משקיעים ברעיון העסקי ולא ביציבות.

 

יתרונותיו של הון סיכון

 

קפיטליסט סיכון ממנף את הדרישות הכספיות של ההפעלה יחד עם מתן יתרונות רבים אחרים ליזם, המוזכרים להלן:

 

Advantages of Venture Capitalist

 

 • גיוס הון ענק : הון סיכון מועיל עבור אותן חברות הזקוקות לכספים אדירים לצורך הגדלת עסקיהן.
 •  

 • ייעוץ והכוונה למומחים : הון סיכון לא רק מממן ארגון, אלא גם מספק את התמיכה וההדרכה הדרושים.
 •  

 • ללא תשלומים חודשיים : בניגוד להלוואות, הבעלים אינו צריך לשלם תשלומים חודשיים או קבועים (אשר מחויבים ממש מתאריך ההשאלה), בהון סיכון.
 •  

 • מימון נוסף : במקרה העסק זקוק להון רב יותר; בעלי הון סיכון יכולים להשקיע בעצמם או להמליץ ​​על חברות כאלה אחרות.
 •  

 • לא נדרשו בטחונות : בניגוד למכשירי חוב אחרים, הון סיכון אינו מבקש למשכן נכס או חפצי ערך כלשהם.
 •  

 • בניית רשת עסקית חזקה : זה גם עוזר לחברות סטארט-אפ לפתח רשת איתנה, מכיוון שחברות הון סיכון קשורות עם היזמים המובילים אותם מימנו בעבר.
 •  

 • חשיפה טובה יותר ופרסום : עסק מתחיל המגובה על ידי אנשי הון סיכון זוכה לתשומת לב והכרה מצד המשקיעים, השותפים, מקורבים, הלקוחות והעובדים הפוטנציאליים.
 •  

 • ניהול סיכונים וקבלת החלטות : הסיוע והתמיכה של המומחים לטיפול במצבים שונים בשלב הראשוני של העסק מפחיתים את רמת הסיכון ומספקים קבלת החלטות אפקטיבית.
 •  

 • סיוע תפעולי ומנהיגות מעולה : סיכויי הצמיחה וההצלחה גוברים עם צוות מנוסה המוביל את הפעילות התפעולית והניהולית של הארגון.
 •  

יתרונותיו של אנג’ל משקיע

 

הלוואת כספים ממשקיע מלאכים מגבה גורם עסקי חדש בשלב הבסיס עצמו. להלן כמה מהיתרונות האחרים שלה למייסד:

 

Advantages of Angel Investor

 

 • מינוף חברות הזנק : בשלב המוקדם של העסק, סטארט-אפ יכול בהחלט לחפש משקיע מלאכים לבירת זרעי , ולא תלוי במלווים המסורתיים. .
 •  

 • סיוע במימון עתידי : כאשר סטארט-אפ מפצה בהצלחה את משקיע המלאכים, הוא עשוי לספק סבב גיוס שני להמשך צמיחה עסקית.
 •  

 • פחות ניירת : בניגוד להלוואות מסורתיות או הון סיכון, אמצעי רכישת קרנות זה דורש פחות רשמיות וניירת, בדרך כלל מוגבלת להסכם פשוט להון עתידי (SAFE).
 •  

 • פיתוח שותפויות אסטרטגיות : לצורך צמיחה ופיתוח עסקי, יש צורך בשותפות אסטרטגית. משקיעי אנג’ל משתמשים במגעיהם כדי להציג בעלי חברות הזנק עם חברות כאלה.
 •  

 • רלוונטי לכלל התעשיות : משקיעי מלאך מתעניינים במאגר כספם בתעשיות שונות כמו FMCG, שירותי בריאות, טכנולוגיה, שירות פיננסי וכו ‘.
 •  

 • חונכות והכוונה : הניסיון והידע של משקיע מלאכים יכולים לעזור למייסד להתמודד עם מצבים מאתגרים וגם לשפר את כישורי קבלת ההחלטות.
 •  

 • ללא תשלומים חודשיים : משקיע מלאכים אינו דורש תשלומים או ריביות חודשיים כלשהם, מה שמסייע למייסד לתמוך בפעילותו העסקית בשלב הראשוני כלכלית.
 •  

 • הקמת רשת עסקית : חיבור וברית הם שני המרכיבים המשמעותיים להצלחה עסקית. משקיעי אנג’ל מקשרים את ההפעלה עם השותפים העסקיים הפוטנציאליים, חברי הצוות והלקוחות.
 •  

 

חסרונותיו של קפיטליסט סיכון

 

הון סיכון נחשב כמקור טוב לרכישת הון בשלב הצמיחה של עסק; זה מגיע עם חסרונות רבים. המגבלות של המייסד הן כדלקמן:

 
 

 

Disadvantages of Venture Capitalist

 

דורש הון כהחזר ROI : פירעון של חברת ההשקעות מבחינת נתח ההון, עלה אפילו יותר מהריבית על ההלוואה ששולמה על ההלוואות.

 

תהליך קבלת החלטות מורחב : בשל הערכה מעמיקה של מושגי ההפעלה, הטכנולוגיה, המצב המשפטי והפיננסי והפוטנציאל שלהם, סנקציה של הכספים יכולה לארוך חודשים.

 

כוח קבלת החלטות מופרז : הון סיכון מבצע שליטה עצומה על הפעילות העסקית וקבלת ההחלטות, מה שמפריע לסמכותו של היזם.

 

שחרור חלקי של כספים : הון סיכון משחרר את הסכום המובטח באופן חלקי לאחר ניתוח ביצועי ההפעלה בשלבים שונים. זה מבוסס על פרמטרים שונים כמו יעדים, מיקום שוק, רכישת לקוחות וכו ‘.

 

סירוב לחתום על הסכם אי-גילוי : יזם מצליח ממסגר בדרך כלל סטארט-אפ סביב רעיון חדשני. במקרה זה, חיוני לשמור על סודיות המשרד, אשר עלולה להפר אם הון הסיכון יכחיש את חתימת הסכם אי הגילוי.

 

הוספת המועמד ל- VC בצוות הניהול : אמנם מועיל שמומחה מטעם חברת הון סיכון יהיה חלק מהארגון, אך התערבות רבה מדי עלולה להוביל לסכסוכים פנימיים.

 

חסרונותיו של אנג’ל משקיע

 

מייסד צריך להחליט בחוכמה אם עליו לקחת כסף ממשקיע מלאכים או לא. הסיבה לכך היא שללוואות כספים ממשקיע מלאכים יש את החסרונות הבאים:

 

Disadvantages of Angel Investor

 

סכום קטן : עבור החברות הזקוקות השקעות הון ניכרות, השקעת מלאכים עשויה לא להיות גישה מתאימה.

 

תנאים והגבלות מעורפלים : עקב הסכם מילולי מפוקפק תוך סיום העסקה, לשני הצדדים אין הבנה נאותה של התנאים והתנאים.

 

מימון איטי : מאתגר למצוא משקיע מלאכים מתאים אם למייסד אין רשת עסקית חזקה.

 

תפקיד עמימות : לפעמים, למשקיע המלאכים חסר הידע או הניסיון הנדרש, או שהוא / היא מפעילים כוח קיצוני בהחלטות ארגוניות. זה עשוי להוביל לקונפליקט תפקידים בין המייסד והמשקיע.

 

בקרה מוגזמת : לאחר חתימת הסכם, המייסד לא יכול לקבל החלטות עסקיות אסטרטגיות או משמעותיות בלבד. למשקיע המלאכים יש את הכוח להתערב בכל קבלת החלטות כזו.

 

דורש צמיחה מהירה של עסקים : סטארט-אפ צריך זמן להתארך. עם זאת, משקיע מלאכים מבקש צמיחה מהירה ופיתוח של העסק כמו גם הכספים שהושקעו.

 

השקעות בצורת חובות הניתנים להמרה : ההשקעה נעשית בצורה חובות הניתנים להמרה (שניתן להמיר להון עם פרמיה בעת הדילול). לפיכך, במועד ההערכה הבאה עשוי המייסד להתמיד בהחזקת עסק מינורי.

 

חוסר תשומת לב : משקיעי המלאכים מאגרים את כספיהם בסטארט-אפים שונים, יחד עם ביצוע עסק משלהם. זה מקריח מהם להשקיע זמן כדי להנחות ולנחות את הסטארט-אפים הממומנים.

 

 

סיכום

 

ניתן לסכם את ההבדלים שזוהו בין איש הון סיכון למשקיע מלאכים בטבלה לעיל:

 

 1. קפיטליסט סיכון מתפקד מטעם חברת הון סיכון ומכניס כסף מצד שלישי למימון הסטארט-אפים הפוטנציאליים. מצד שני, משקיע מלאכים הוא אדם שעשיר מספיק כדי להשקיע את כספו שלו למימון עסק חדש.
 2.  

 3. הראשון הוא חבר מקצועי בחברת הון סיכון; עם זאת, האחרון הוא משקיע פרטני משגשג.
 4.  

 5. VC להשקיע רק בשלב הצמיחה של סטארט-אפ לפני יצירת הרווח שלו. עם זאת, משקיע מלאכים מממן את ההפעלה ברמה הראשונית לפני שהוא מתחיל לייצר הכנסות.
 6.  

 7. בהון סיכון הכספים שייכים לצד השלישי שהם משקיעי לקוחות של המשרד. הואיל ומשקיע המלאכים משתמש בכספי העודפים שלו בכדי לממן עסק.
 8.  

 9. היכן שהראשון יכול להשקיע סכום לא מבוטל, כלומר עד עשרה מיליון דולר, האחרון מממן סכום קטן הנמוך בדרך כלל ממיליון דולר.
 10.  

 11. מאז, קפיטליסט סיכון ממנף ישות בשלב הצמיחה, שגם לאחר הערכה וניירת נכונה, רמת הסיכון נמוכה. נהפוך הוא, משקיע מלאכים הוא מאוד מסוכן בגלל מימון הסטארט-אפים בשלב ההכנות ללא הרבה רשמיות.
 12.  

 13. הקודם משקיע זמן רב ומאמץ בהערכת המחקר וההתחלה לפני שהוא מממן אותו. עם זאת, האחרונים אינם חוקרים את עסק ההפעלה הפוטנציאלי במידה כזו.
 14.  

 15. ב- VC, קבלת החלטות היא תהליך שלם בו מעורבים מומחים, חברות מתמחות, חברי צוות וכו ‘לקבלת החלטות בנושא הלוואות. עם זאת, משקיע מלאכים מקבל את כל החלטותיו באופן עצמאי.
 16.  

 17. מחפש הון סיכון אחר השקעה יציבה, כלומר במשך עשר שנים ויותר; לעומת זאת משקיע מלאכים מעדיף הזדמנויות השקעה למשך שנתיים עד חמש שנים.
 18.  

 19. איש ההון סיכון לוקח הון עצמי או חוב להמרה בתמורה לכספים שהונפקו. ואילו משקיע מלאכים משקיע בצורה של הון עצמי או בטוח.
 20.  

 21. הראשון רוכש מושב בדירקטוריון ומשתתף באופן פעיל גם בקבלת החלטות ניהוליות. האחרון מראה מעורבות יחסית יחסית בהנהלה ומעדיף לפעול יותר כמנטור.
 22.  

 23. הון סיכון הוא חברה הפועלת למטרות רווח או החזרות, אך משקיע מלאכים הוא אינדיבידואל אמיד שמטרתו יעדים עילאיים כמו הישגים אישיים, שביעות רצון ומנטורציה.
 24.  

 25. לראשון יש תשואה גבוהה יותר מההשקעה בטווח הרחוק, כלומר 25-30%, בעוד שהאחרון מרוויח יחסית פחות, ומגביל ל 20-25%.
 26.  

 27. אם ההפעלה נכשלת והסכום שהושקע הופך לחובות רעים, הרי שקרן הון סיכון אחראי לכל השותפים העסקיים וכנראה גם למשקיעים של צד ג ‘. נהפוך הוא, משקיע מלאכים יהיה אחראי למשפחתו רק במצב כזה.
 28.  

 

מסקנה

 

כאשר הון סיכון מתאים לסטארט-אפים שמטרתם להירשם בבורסה, המלאך שמשקיע עוזר לגייס כסף ליחידות העסקיות הקטנות.

 

אם יש לך מודל עסקי רווחי, שיש לו פוטנציאל גבוה למשוך את המשקיעים; אתה יכול לבחור בכל אחד משני מקורות מימון ההפעלה, בתנאי שתמצא אחד. עם זאת, נתח והבין את היתרונות והחסרונות של שני המקורות הללו כדי להימנע מתוצאות שליליות בעתיד.

 
 

 

You Might Also Like:

 • Investment
 • סוגי קרנות נאמנות
 • [ 19459089] מניות צ’יפ כחולות

 • נייר מסחרי (CP)
 • קרן נאמנות

[19459005 ]

 

ב- 99% מהמקרים, כנראה שנצליח להוזיל לכם עלויות.. רוצים? השאירו פרטים

רוצים להגיב?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה